پرینت

آمار، مبنای تصمیم گیری صحیح در کشور است/ثبت نام 18هزارخانوار لرستانی در طرح سرشماری

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان گفت: آمار بدست آمده از سرشماری عمومی نفوس و مسکن ،مبنای تصمیم گیری صحیح در کشور است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند روز سه شنبه درجلسه هم اندیشی اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس ومسکن استان لرستان افزود: در صورت ارایه اطلاعات نادرست از سوی خانوارها، مدیران نمی توانند تصمیم درستی داشته باشند و این امر موجب خساراتی به جامعه می شود.
وی با تاکید بر مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن و با انتقاد از آمار پایین تعداد ثبت نام کنندگان در این استان بیان کرد: تاکنون تنها 18هزار خانوار استان در این طرح ثبت نام کرده اند که عدد قابل قبولی نیست و فرمانداران باید زمینه لازم برای ثبت نام مردم در مناطق مختلف را فراهم کنند.
بازوند با بیان این که در سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خانوارها اطلاعات صحیح را وارد سامانه کنند، گفت: اطلاعات هر خانوار به صورت محرمانه بوده و هیچگونه ارتباطی به قطع یارانه ندارد.**رتبه بیست و پنجم لرستان درثبت نام اینترنتی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان نیز در این جلسه گفت: در ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان لرستان رتبه 25 کشور را در اختیار دارد.
علی هادی چگنی افزود: از مجموع 550 هزار خانوار لرستانی تاکنون 18 هزار خانوار در این سرشماری ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه جاری گفت: حمایت دهیاران، بخشداران و فرمانداران در این سرشماری جهت ثبت آمار و اطلاعات دقیق بسیار ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه ثبت آمار و اطلاعات توسط اشخاص از صحت بیشتری بهره مند است، اظهار کرد : این آمارگیری کاملا محرمانه انجام می شود و سوالی در مورد سطح درآمد مردم در پرسشنامه وجود ندارد.
مدیر اجرایی سرشماری نفوس و مسکن لرستان بیان کرد: یک هزار خانوار شرکت کننده در سرشماری نفوس و مسکن به قید قرعه 10 میلیون ریال جایزه دریافت خواهند کرد.
معاون اجرایی سرشماری نفوس و مسکن لرستان نیز گفت: سایت ثبت سرشماری نفوس و مسکن از روزهای نخست اجرای طرح فعال شده است و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سیدحسین نورالدینی افزود: آمار کسب شده در این سرشماری برای برنامه ریزی در امور اشتغال، مسکن، تحصیلات، ازدواج و اعتبارات بسیار حائز اهمیت است.
نورالدینی گفت: نتایج این سرشماری در پایان آذرماه اعلام می شود و امید است که مشکل جمعیتی و خانوار در این طرح وجود نداشته باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.