پرینت

استاندار لرستان: طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد نمونه استحکام‎بخشی زیرساخت‎های ملی است

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد را نمونه کامل مصون‌سازی و استحکام‌بخشی زیرساخت‌های ملی و اهمیت به پدافند غیرعامل دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای پدافند غیرعامل اظهار کرد: پیام اصلی امام حسین(ع) برای زنده نگه‌داشتن امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) معروف را احیا و منکر را نابود کرد، افزود: سپاه یزید امام حسین(ع) را وادار به بیعت می‌کرد لکن آن حضرت تصمیم به بیعت نداشت و مرگ با عزت را انتخاب کرد لذا ما هم باید انتخاب‌هایمان مطابق با راه سیدالشهدا(ع)  باشد.

بازوند با بیان اینکه «کل یوم عاشورا» را باید هر روز در زندگی لحاظ کنیم، اضافه کرد: یکی از موارد الگوی واقعی امام حسین(ع) رعایت حق‌الناس است کمااینکه آن حضرت در شب عاشورا فرمود: "حق‌الناس کسی که در رکاب من در کربلا شهید شود قابل جبران نمی‌باشد."

استاندار لرستان با بیان اینکه، تمام دستگاه‌های عضو شورای پدافند غیرعامل باید از اعتبار پدافند غیرعامل کشور جذب اعتبار داشته باشند، بیان کرد: استان لرستان در ثبت‌نام اینترنتی نفوس و مسکن در رتبه‌های مطلوبی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از علل اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: اقدام و عمل در رسیدن به توسعه و پیشرفت باید در همه جا مشخص و قابل لمس باشد.

بازوند با اشاره به اینکه امروز کشور ما در اوج اقتدار است، اضافه کرد: برای دوام اقتدار کشور نیاز به خودباوری جهاد علمی و پایداری و استحکام‌بخشی و مصون‌سازی سرمایه‌ها و زیرساخت‌های ملی کشور است که پایداری و مصون‌سازی استحکامات و زیرساخت‌ها از وظایف پدافند غیرعامل است.

استاندار، طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد را نمونه کامل مصون‌سازی و استحکام‌بخشی زیرساخت‌های ملی و اهمیت به پدافند غیرعامل دانست و افزود: فرودگاه خرم‌آباد تاکنون زهکشی نداشت که با انجام زهکشی و افزایش باند فرودگاه امکان فرود هواپیماهای بزرگ ایجاد شده است. 

وی با تأکید بر فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در سطح جامعه گفت: پدافند غیر عامل باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود زیرا هرچه بتوانیم مشارکت مردم را در پدافند غیرعامل افزایش دهیم بهره‌وری بیشتری خواهیم داشت.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.