پرینت

یکهزارو184 واحد تعاونی ارتش در خرم آباد از طرح مسکن مهر خارج می شود

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای مسکن لرستان افزود: یکهزار و 651 واحد بدون متقاضی مسکن مهر نیز باید در جلسه ای جداگانه با فرمانداران استان تعیین تکلیف شود.
وی با بیان اینکه برخی کم کاری ها و تخلفات در اجرای طرح های مسکن مهر مشکلاتی برای مردم و مسئولان ایجاد کرده، گفت: باید سیاست نهایی وزارت راه وشهرسازی در خصوص تعیین تکلیف نهایی واحدهای بدون متقاضی مشخص شود.
استاندار لرستان همچنین با انتقاد از نبود واحدهای صنفی و تجاری مناسب در سایت های مسکن مهر افزود: تقاطع غیرهمسطح سایت مسکن مهر کمالوند نیز همچنان اجرا نشده و موجب مشکل تردد ساکنان این منطقه شده است.
بازوند تاکید کرد: سه هزار و 200 واحد باقی مانده مسکن مهر استان باید تحت هر شرایطی تا پایان امسال تکمیل و تعیین تکلیف شود.

***احداث پله در پیاده روی های خرم آباد بر خلاف اصول مهندسی است
استاندار لرستان همچنین با انتقاد از ساخت و سازهای غیراستاندارد گفت:احداث پله در پیاده روهای خرم آباد بر خلاف اصول مهندسی است.
بازوند افزود: در برخی پیاده روهای خرم آباد 'پله های شمشیری' احداث شده که زاییده فکر نظام مهندسی و شهرداری می باشد که صنعت ساخمان را زیر سوال برده است.
وی اظهار داشت:پیاده رو فضای عمومی است اما عده ای به راحتی آن را در اختیار گرفته اند که باید با این پدیده و رمپ های غیرمجاز برخورد شود.
بازوند با تاکید بر فرهنگ سازی در این زمینه گفت: راه وشهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری در حذف رمپ های غیراستاندارد، اقدامات قانونی را در دستور کار قرار دهند.

**86 درصد ساخت و سازهای شهر کوهدشت بدون پروانه
رئیس سازمان نظام مهندسی استان نیز گفت: 86 درصد ساخت و سازهای شهر کوهدشت بدون اخذ پروانه انجام شده به نحوی که می توان از اصطلاح 'شهرک سازی غیرمجاز' برای این امر استفاده کرد.
امیر محمد امیری افزود: ساختمان سازی غیرمجاز در مقابل شهرداری کوهدشت نیز انجام شده اما برخوردی با متخلفان صورت نگرفته است.
وی بیانکرد: سازمان نظام مهندسی اهرمی برای متوقف و یا پلمپ کردن ندارد بلکه با ارائه گزارش ها به شهرداری، موارد غیرقانونی را اعلام می کند که تاکنون شهرداری به این گزارش ها ترتیب اثر نداده است.
از مجموع 43 هزار و 894 واحد مسکن مهر سهمیه لرستان ،تاکنون 36 هزار و 16 واحد بهره برداری شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.