پرینت

آغاز طرح بزرگ کلنگ‌زنی گاوداری 6 هزار رأسی در دلفان

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

عملیات اجرایی یک گاوداری 6 هزار راسی در منطقه خاوه دلفان با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، ظهر پنجشنبه یک پروژه گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان دلفان با حضور وزیر کشور و مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.

استاندار لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه پروژه گاوداری ۶ هزار راسی یکی از دستاوردهای سفر دولت به استان بوده است، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته توسط مقامات استانی این پروژه امروز کلنگ زنی شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در مساحت ۵۴ هکتار احداث می شود، تصریح کرد: دو حلقه چاه عمیق برای این مجموعه پیش بینی و حفاری شده و همچنین مجوزهای آب، برق و گاز آن نیز اخذ شده است.

بازوند با بیان اینکه با اجرای این پروژه ۱۰۰۰ شغل به صورت غیر مستقیم در دلفان ایجاد می شود، تصریح کرد: گاوداری ۶ هزار راسی شهرستان دلفان در ۳ فاز و طی سه سال اجرایی می شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه این پروژه می تواند نقش مهمی در تغییر الگوی کشت منطقه داشته باشد، افزود: کشاورزان منطقه محصولاتی تولید می کنند که بازار خرید نداشته و ارزان به فروش می رسد که با اجرای پروژه گاوداری ۶ هزار راسی کشاورزان می توانند محصولات مورد نیاز این گاوداری را تولید کنند.

وی یادآور شد: با اجرای این پروژه سالانه ۳۶ هزار تن شیر تولید می شود.

لازم به ذکر است که ایجاد این گاوداری جز مصوبات سفر هیات دولت به لرستان بوده و برآورد اولیه برای اجرای آن 759 میلیارد و 63 میلیون ریال است.
گفتنی است استان لرستان به همراه استان های کرمان و آذربایجان شرقی به عنوان سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند که در این راستا چهار کمیته عمرانی، فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و برنامه ریزی در استان تشکیل شده است و شهرستان دلفان نیز به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی استان برگزیده شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.