پرینت

پژوهش های سیره علوی می تواند ما را به آنچه امام علی می خواست، نزدیک تر کند

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

دکتر خادمی: تلاش پژوهشگران سیره علوی، فهم اهداف امام علی را آسان تر می کند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان یازدهمین همایش ملی سیره علوی با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان و دکتر شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد به صورت ویدئو کنفرانس و با رویکرد سلامت در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد .
 
استاندار لرستان ضمن تقدیر از پژوهشگران حاضر در همایش گفت: پژوهش های سیره علوی می تواند ما را به آنچه امام علی ( ع )می خواست، نزدیک تر کند و با تلاش شما پژوهشگران فهم اهداف این امام آسان تر می شود .

 دکتر خادمی اظهار داشت: مدیران و دست اندرکاران استان با استفاده از مطالعات و پژوهش های این همایش، کیفیت امورات اجرایی را بالاتر ببرند .

وی با بیان اینکه حکومت داری در اسلام از مهمترین محورهای مورد بحث در همایش سیره علوی است، افزود: حکومت امیرالمومنین علیه السلام علیرغم اینکه کوتاه بود ولی به عنوان الگوی حکومت اسلامی مورد پذیرش است و تا زمان برقراری حکومت عدل امام عصر ( عج ) با این شیوه راه به درستی طی می شود .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: فرمان تاریخی امام علی ( ع ) به مالک اشتر تمامی جنبه های حکومت داری اسلامی را به وضوح مشخص کرده و دنیایی از فعالیت های علمی در آن دیده می شود .

دکتر خادمی ضمن اشاره به اینکه پژوهش‌های سیره علوی باید در جامعه و زندگی شخصی افراد نیز تأثیرگذار باشد، گفت : برخی پژوهش ها ممکن است نیاز امروز ما نباشد اما در هر لحظه که ضرورت داشته باشد می توان از آن بهره گیری کرد .

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از آنچه که در گذشته انجام شده، با برنامه، دقیق و هدفمند این همایش را در سال های آینده برگزارکنیم و شاهد تأثیر آن در توسعه استان باشیم .