پرینت

اعلام آمادگی بانک پاسارگاد برای سرمایه گذاری در لرستان

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان: با حضور مدیر عامل و هیئت مدیره بانک پاسارگاد، زمینه مشارکت این بانک در استان بیش از پیش فراهم می شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه بررسی نقش بانک پاسارگاد در زمینه حمایت های مالی و توسعه سرمایه گذاری در لرستان به ریاست دکتر خادمی و با حضور مدیر عامل و هیئت مدیره بانک پاسارگاد در کشور، دکتر شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، دکتر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی، مهندس امیری معاون امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد .

استاندار لرستان در این جلسه با تشریح مشکلات استان در سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و عمرانی، گفت: پس از بحث و گفتگو در رابطه با وضعیت طرح های استان، دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد برای کمک به مسائل و مشکلات قول مساعد دادند .

دکتر خادمی اظهار داشت: بانک پاسارگاد در سیل گذشته به عنوان اولین بانک از کشور در محل حاضر شد و اقدامات تأثیر گذاری در کمک به سیل زدگان  استان داشت .

وی با اعلام این مطلب که ساخت چند مدرسه در مناطق سیل زده از کمک های خوب بانک پاسارگاد در استان به شمار می رود، عنوان داشت: ساخت ۱۱ مدرسه دیگر در مناطق محروم از اقدامات مهمی است که با همکاری این مجموعه در لرستان به انجام خواهد رسید .

استاندار لرستان تصریح کرد: مشارکت در ساخت و تکمیل جاده پلدختر به خرم آباد با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان از قول های دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد است که همگام با سایر بانک ها، در اجرای این طرح عملیاتی می شود .

دکتر خادمی افزود: مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومانی در اجرای طرح بازآفرینی شهری از دیگر اقدامات مهم بانک پاسارگاد است که می توان با اجرای آن، به توسعه استان کمک کرد .

وی با اشاره به اعلام آمادگی این بانک برای مشارکت در طرح های عمرانی، اجتماعی و اقتصادی استان، گفت: مدیران استان موظفند برای استفاده از فرصت سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در لرستان، نسبت به بررسی و شناسایی طرح های دارای توجیه اقتصادی برای معرفی به بانک مذکور اقدام کنند .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: هدف از حضور بانک پاسارگاد، استفاده و بهره گیری از ظرفیت های استان برای ایجاد توسعه، تکمیل طرح های عمرانی و اقتصادی، اشتغال زایی و کمک به رفع محرومیت هاست که امیدواریم با استفاده صحیح از این فرصت، در رسیدن به اهداف مورد نظر توفیق حاصل شود .