پرینت

فضای مجازی، عزاداری ها را به خانه های مردم ببرد

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان: عزاداری ها  با رعایت موارد بهداشتی برگزار شود/ نه عزاداری تعطیل شود و نه سلامتی مردم به خطر  افتد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی با حضور اعضای ستاد و استانداران سراسر کشور حول محور آخرین وضعیت بیماری در کشور برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: رعایت نکات بهداشتی در برگزاری عزاداری ها از موضوعات مهمی بود که در جلسه امروز مورد تأکید قرار گرفت و مصوب شد هیئت های مذهبی با برنامه‌ریزی برای عزاداری در ایام محرم اقدام کنند .

دکتر خادمی عنوان کرد: برگزاری مناسب کنکور امسال در سراسر کشور از اقداماتی بود که با ارزیابی های صورت گرفته، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خوبی انجام شده است .

 وی با بیان این مطلب که فضای مجازی عزاداری ها را به خانه های مردم ببرد، اظهار داشت: طبق پروتکل های بهداشتی اجرای مراسم عزاداری در محیط های بسته ممنوع است و با توجه به محدودیت برگزاری عزاداری نسبت به سال های گذشته، فضای مجازی می تواند با عزاداری را به خانه های مردم ببرد .

استاندار لرستان لازمه اجرای این فرآیند را در تأمین امکانات و پهنای باند اینترنت عنوان کرد و افزود: در همین رابطه، ستاد ملی مدیریت کرونا بر تأمین امکانات مورد نیاز و لغو مرخصی افراد متولی تا پایان برگزاری عزاداری ها تأکید کرد .

دکتر خادمی با اشاره به نقش آفرینی صدا و سیما در اطلاع رسانی نحوه برگزاری عزاداری محرم، گفت: اولین پایه اطلاع رسانی عزاداری های ایام محرم به لحاظ مخاطب، صدا و سیما است و انتظار می رود با پخش مراسم های سینه زنی، نوحه خوانی و مداحی توسط صدا و سیمای مرکز استان، مردم از حیث عزاداری محرم اغنا شوند .

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه با گرامیداشت روز پزشک، از خانواده چند تن از پزشکانی که در جریان مقابله با بیماری کرونا به شهادت رسیده بودند، به نمایندگی از شهدای سلامت کشور توسط رئیس جمهور تجلیل به عمل آمد .

استاندار لرستان در پایان این جلسه با اهدای لوح سپاس به مناسبت روز پزشک از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، به نمایندگی از همکاران وی تقدیر کرد .