پرینت

استاندار لرستان عضو شورای اجرایی نشست تجار و بازرگانان شد

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان به عنوان یکی از اعضای شورای اجرایی نشست تجار و بازرگانان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، عبداله سهرابی  معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست تجار و بازرگانان جهان اسلام در خرم آباد با عنوان "وحدت اسلامی، تجارت و توسعه لرستان" بر شکل گیری رشد تجارت و توسعه در استان ها از مسیر موضوع تقریب مذاهب تاکید کرد.
وی اظهار داشت: ما همه مدیران وزارت خارجه و مجمع تقریب مذاهب و همچنین نخبگان و دانشگاهیان بر آن شده ایم که در عرصه های مختلف فرهنگی، تجاری و اقتصادی فضای رشد و توسعه را ایجاد کنیم.
سهرابی عنوان کرد: اگر امروز شاهد این فضای نشاط آور برای جذب سرمایه گذار در استان لرستان هستیم این امر حاصل تلاش ده ماهه گذشته مسئولین استان است.
وی به تاکیدات مقام معظم رهبری به دبیرکل مجمع تقریب مذاهب مبنی بر فعال شدن موضوع دیپلماسی تقریب مذاهب اشاره کرد و افزود: استاندار لرستان بعنوان یکی از فعال ترین استانداران کشور در اولین نشست تجار بین المللی جهان اسلام در کیش حضور پیدا کرد و با علاقه و نشاط وارد این میدان شدند.
سهرابی اضافه کرد: یک ماه قبل نیز با حضور تجار لرستانی مقیم امارات و مسئولین استان لرستان نشستی برگزار شد که این نشست زمینه ساز همایش امروز شد.
وی به برخی نتایج حاصله از نشست تجار لرستانی مقیم دبی اشاره کرد و بیان داشت: در آن نشست پیشنهاد داده شد در زمینه ساخت یک هتل پنج ستاره، سه کارخانه آب معدنی، یک تله کابین و ظرفیت سازی برای صادرات صد هزار راس گوسفند به توافق برسیم.
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از یک سرمایه گذاری مناسب در زمینه نفت برای استان لرستان خبر داد و تصریح کرد: هفته گذشته طی جلسه ای با یک شرکت سوئیسی در زمینه سرمایه گذاری مسائل نفتی لرستان از جمله اکتشاف، بهره برداری و صادرات وارد مذاکرات اولیه شدیم که امیدوار هستیم تا هفته آینده نتایج در این زمینه عملیاتی شود.
سهرابی افزود: همچنین در جلسه پایانی دومین نشست تجار و بازرگانان اعضای شورای اجرایی شامل ۱۱ نفر انتخاب شدند که اعضای آن شامل شش ایرانی و پنج خارجی هستند و استاندار لرستان برای اولین بار در تاریخ این استان بعنوان یکی از شش ایرانی عضو این شورا معرفی شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.