پرینت

گازرسانی به 517 روستای لرستان/ انجام 60 درصد اقدامات گازرسانی طی یکسال گذشته

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان گفت: با اقدامات صورت گرفته طی یکسال گذشته تعداد روستاهای دارای گاز لرستان به 517 روستا رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند با بيان اينكه در حال حاضر 517 روستاي استان از نعمت گاز بهره مند هستند اظهار داشت: از اين تعداد طرح گازرسانی به 97 روستا در 9 ماهه نخست سال جاری به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال جاري گازرساني به روستاها از اولویتهای نخست استان است افزود: در این راستا طرح گازرساني به بیش از 180روستاي لرستان در حال اجرا است.

استاندار لرستان یادآور شد: در حال حاضر کار گازرسانی به بیش از 100 روستای دیگر استان مراحل انتخاب پیمانکار، طراحی و مطالعات را می گذرانند و در آینده گازرسانی به این روستاها اجرایی خواهد شد.

بازوند در مورد گازرساني به شهر سپیددشت نيز عنوان کرد: گازرساني به شهر سپیددشت در حال اجرا بوده و علیرغم سختی کار و مسیر صعب العبور امید می رود تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه در بحث گازرسانی طی یک سال گذشته گامهای خوبی برداشته شده است، تصریح کرد: از روز تاسیس شرکت گاز در لرستان تا یک سال پیش تنها 340 روستا گاز رسانی شده بود ولی در طول یک سال گذشته 283 پروژه گازرسانی در استان شروع شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه از شهریور ماه سال 92 تا شهریور ماه سال 93 عملیات گاز رسانی به 133 روستا به اتمام رسیده است، افزود: بیش از 60 درصد همه اقدامات گاز رسانی به روستاها در طول یک سال گذشته انجام شده است.

بازوند با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برق رسانی، آبرسانی و گازرسانی به روستاها عنوان کرد: در این زمینه پروژه های خوبی در دست اجرا است که امیدواریم با تسریع در اجرای آنها بخشی از مشکلات روستائیان لرستانی رفع شود.

وی ایجاد زیرساختها در مناطق مختلف استان را کلید جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و افزود: ضعف زیرساختها یکی از موانع جذب سرمایه گذاران است که در راستای رفع مشکلات در این بخش قدم های خوبی برداشته شده است.

استاندار لرستان با اشاره به تصویب آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 150 روستای لرستان در جریان سفر هیئت دولت به لرستان عنوان کرد: دراین راستا مطابق دستور رئیس جمهوری گازرسانی به این تعداد روستا شروع شده است.

بازوند با بیان اینکه لرستان جزء معدود استانهایی بوده که برخی شهرهای آن از نعمت گاز بهره مند نبوده اند یادآور شد: در این راستا طرح گازرسانی به دو شهر گراب و کوهنانی نیز در این مدت به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کار گازرسانی به برخی دیگر از شهرهای استان در دست اجرا است ابراز امیدواری کرد که این روند با جدیت و سرعت بیشتری استمرار یابد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.