سایز فونت
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://lorestan-news.ir/images/۲۵۱۸۶.jpg
There was a problem loading image http://lorestan-news.ir/images/۲۵۱۸۶.jpg

25186.jpgمعاون برنامه ريزي استانداري لرستان:سهم ارزش افزوده استان در حوزه صنعت و معدن ۶ دهم درصد است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري  لرستان، علی هادی چگنی در جمع خبرنگاران بیان کرد: اولویت اول لرستان جذب سرمایه‎گذار و ایجاد اشتغال است چرا که استان بالاترین نرخ بیکاری را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه متوسط سرانه درآمد در کشور ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، افزود: این درحالیست که سرانه درآمد لرستان  کمتر از میانگین کشوری بوده همچنین سهم ارزش افزوده استان در حوزه صنعت و معدن ۶ دهم درصد است.

چگنی با تاکید بر اینکه در لرستان مسائل توسعه نیافتگی حاکم است که این مهم یک‎شبه به وجود نیامده که یک‎روزه جمع شود، اضافه کرد: باید در ابعاد مختلف با جذب سرمایه‎گذار، تولید ثروت و اشتغال در مسیر توسعه قرار بگیریم.

معاون برنامه ‏ریزی استانداری لرستان با بیان اینکه اقدامات خوبی در خصوص زیرساخت‎های استان در حال انجام است، تصریح کرد: زیرساخت‎هایی در بحث راه‎آهن و آزادراه‎ها توسط قرارگاه خاتم‎الانبیا(ع) درحال انجام است که این مهم یک فرصت برای استان محسوب می‎شود.

وی تنها راه حل کاهش بیکاری را سرمایه‎گذاری توسط بخش خصوصی دانست و ادامه داد: بر اساس اصل ۴۴ دولت اجازه ورود به عرصه اقتصادی را ندارد و این عرصه را باید بخش خصوصی بر عهده گیرند.

چگنی بیان کرد: در حال حاضر منابع بانکی استان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده در حالیکه مصارف بانک‎ها در استان ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده و این یکی از مشکلات عمده بانک‎های استان است که ضرورت دارد علاوه بر تقویت سیستم بانکی بخش خصوصی نیز تقویت شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید