سایز فونت

‍ 

b_300_0_16777215_00_images_IMG_20210904_134333_912.jpg

استاندار لرستان در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا از افزایش ظرفیت تزریق واکسن در استان با بهره گیری از تمامی امکانات موجود خبر داد . 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست دکتر رئیسی و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد . 

 

استاندار لرستان گفت: متاسفانه لرستان نسبت به سایر استان های کشور به لحاظ شرایط بیماری کرونا در وضعیت مطلوبی نیست و پیک بیماری هنوز به اوج خود نرسیده است . 

 

دکتر خادمی ادامه داد: در بسیاری از استان های کشور پیک بیماری به اوج خود رسیده و وارد روند نزولی شده‌اند، ولی در لرستان نمی‌توان با قطعیت گفت که به اوج پیک رسیده ایم و روند بیماری کماکان صعودی است . 

 

وی با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند،  افزود: کسب آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی که در فصل پاییز ممکن است با آن مواجه شویم، از نکات بسیار مهم مطرح شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بود که در این زمینه نیازمند ایجاد یک ظرفیت جدید برای مقابله بااین حوادث هستیم . 

 

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تصریح کرد: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در هفته جاری حجم بالایی از واکسن وارد کشور خواهد شد و به تناسب آن استان‌ها باید ضمن دریافت سهمیه خود ظرفیت تزریق واکسن را بالا ببرند .

 

دکتر خادمی اعلام کرد: در لرستان شرایط برای تزریق روزانه ۱۵ هزار دوز واکسن وجود دارد که باید با بهره‌گیری از تمام امکانات موجود، این ظرفیت را تا حدود ۳۰ هزار مورد در روز افزایش دهیم تا بتوانیم سهمیه مناسب را در کشور کسب کنیم . 

 

وی در ادامه بیان داشت: موضوعات مهمی از قبیل مراسم اربعین و بازگشایی مدارس نیز در جلسه امروز مطرح شد که مقرر گردید تصمیمات در این زمینه نهایی و اطلاع رسانی شود . 

 

استاندار لرستان در پایان تاکید کرد: دستگاه های اجرایی عضو ستاد استانی مقابله با کرونا همکاری همه جانبه خود را با دانشگاه علوم پزشکی حفظ نموده و با جدیت بیشتر نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی در سطح استان اقدام کنند .

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید