سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_IMG-20210907-WA0022.jpg

ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ستاد راهبری و هماهنگی عفاف و حجاب استان با معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر در سال ۹۹ برگزار شد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ی فصلی ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ستاد راهبری حجاب و عفاف استان با پیگیری دو دستور کار و ۲۱ مصوبه به ریاست دکتر ثمینی برگزار گردید.

 

    معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در حاشیه این جلسه گفت: هدف از تشکیل این کارگروه‌ها این است که تمام اعتبار، امکانات و شرایط موجود دستگاه‌های اجرایی را برای رسیدن به سیاست های هدفگذاری شده همسو و همراه کنیم .

 

دکتر ثمینی اظهار داشت: در واقع برگزاری این جلسات در راستای همفکری، هم‌افزایی و همکاری است و از امکانات تمامی دستگاهها برای رسیدن به هدف مورد نظر استفاده خواهد شد .

 

وی در ادامه افزود: از مسئولان و اعضای ستاد صیانت استان انتظار می رود ضمن اهتمام در جهت گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، بر حقوق شهروندی نیز نظارت مستمر داشته باشند.

 

 معاون استاندار لرستان تاکید کرد: صرفنظر از تعارف های اداری همه ما مکلف هستیم قوانین مرتبط با حقوق شهروندی را اجرا و به معنای واقعی پیگیر آن باشیم و باید اقدامی که صورت می‌گیرد مورد رضایت مردم قرار گرفته و اثر گذار باشد . 

 

دکتر ثمینی با اشاره به بندهای مصوبات ۸۲۰ و ۴۲۷ بیان داشت: وظایفی که طبق قوانین و دستورالعمل‌ها مشخص شده را باید به بهترین نحو عملیاتی شوند .

 

وی همچنین گفت: همه مسئولین بصورت مستمر بر روند اجرای قوانین حقوق شهروندی نظارت داشته و حقوق مردم به عنوان یک تکلیف انسانی، شرعی و اداری به معنای واقعی و عملی مورد توجه باشد.

 

در ادامه جلسه، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به بیان ماهیت تشکیل ستاد صیانت پرداخت و با ارائه توضیحاتی پیرامون دستورالعمل ستاد و گزارش اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی، ضمن تبیین اهمیت موضوع حقوق شهروندی و حجاب و عفاف در جامعه، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی می بایست به تناظر وزارت و سازمان کشوری متبوع خود، جلسات حقوق شهروندی و حجاب و عفاف را تشکیل و البته تمامی فعالیت های خود را تحت نظارت و با هماهنگی ستاد راهبری و هماهنگی عفاف و حجاب استانداری انجام دهند .

 

پورسرتیپ تصریح کرد: با توجه به بازرسی‌های بعمل آمده و ارزیابی دستگاههای اجرایی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی و شورای راهبردی حجاب و عفاف در سال ۹۹، دستگاههای برتر در این زمینه مشخص شده که دستگاههای برتر در حوزه حجاب و عفاف شامل اداره کل آموزش وپرورش، اداره کل امور اقتصادی و دارایی،کمیته امداد امام(ره)، اداره کل زندانها، شرکت توزیع پخش فراورده های نفتی، مخابرات، بانک سپه و دستگاههای برتر در حوزه حقوق شهروندی شامل اداره کل بیمه سلامت، شرکت توزیع پخش فراورده های نفتی،اداره کل حج و زیارت می باشند .

 

وی در پایان از زحمات مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی برتر در حوزه صیانت از حقوق شهروندی و شورای راهبردی حجاب و عفاف تقدیر و تشکر کرد .

 

 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید