سایز فونت

 b_300_0_16777215_00_images_IMG_20210908_121104_191.jpg

 

 

دکتر ثمینی در هفتمین کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان بر اجرای برنامه ریزی فرهنگی در جهت آموزش خانواده ها با هدف کاهش جرائم تاکید کرد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان به ریاست دکتر ثمینی، با حضور مدیرکل امور اجتماعی و سایر اعضا با پیگیری دو دستور کار « طرح آئین نامه ی اجرایی کنوانسیون حقوق کودک و مجازات های جایگزین حبس یا زندان باز » برگزار گردید .

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: خداوند متعال هیچ انسانی را فی نفسه مجرم نمی آفریند بلکه در طول زندگی ممکن است انسان دچار خطا و جرم شود و این که فرزندان و کودکان تحت تاثیر چه شرایطی به سمت بزه و جرم سوق داده می شوند، مهم است .

 

دکتر ثمینی اظهار داشت: در اجرای اقدامات پیشگیرانه بسیار مهم است موضوع آموزش کودکان، اطفال، نوجوانان و حتی خانواده های آنان را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که جرائم و مشکلات در این بخش کاهش یابد . 

 

 وی افزود: بهزیستی به عنوان متولی این امر در قانون معرفی شده و دستگاه هایی که به صراحت از آنها در این رابطه نام برده شده، کمک کنند تا این اقدامات به خوبی صورت پذیرد.

 

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: در موضوع برخورد با کودکان و نوجوانان، شیوه اعمال جرایم این گروه سنی بایستی متناسب با سن و شرایط زندگی آنان انجام شود . 

 

دکتر ثمینی با اشاره به اهمیت و نقش دین خاطرنشان کرد: توجه به آموزه های دینی در این قضیه بسیار مهم بوده و لازم است بر همین اساس عمل شود و این مباحث از دوران مهد کودک برای کودکان تعلیم داده و نهادینه شود .

 

وی همچنین به موضوع اسناد هویتی کودکان و تحصیل آنان پرداخت و تصریح کرد: افرادی که در کانون های اصلاح و تربیت نوجوانان دوران محکومیت خود راه سپری می کنند بایستی تحت آموزش های تحصیلی قرار گیرند و پلیس فتا نیز با سواستفاده کنندگان از اطفال در فضای مجازی برخورد لازم را داشته باشد . 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در پایان به تمامی دستگاه های اجرایی عضو کارگروه تاکید کرد که از موضوع بکارگیری محکومین واجد شرایط برای مجازات های جایگزین حبس استقبال نمایند تا بدینوسیله مانع از افزایش تجربه های منفی برای این افراد شویم .

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید