سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_Doc-amriyeh_44.jpg

جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست دکتر زیویار استاندار لرستان و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط و با حضور مجازی فرمانداران بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر زیویار با اشاره به اهمیت جلسه ستاد تنظیم بازار گفت:
این جلسه به گونه ای تنظیم نبض معاش استان است و در مورد کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تصمیم می گیرد.

استاندار لرستان به ضرورت و اهمیت رسیدگی به تهیه و توزیع کالاهای اساسی مثل گوشت قرمز ،مرغ،برنج، مواد شوینده ، نهاده های دامی ، کود شیمیایی و ... در سطح استان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به پیشنهادات ارائه شده در جلسه و فرصتی که از طرف مرکز در اختیار ما قرار داده شده است لازم است در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.

دکتر زیویار با اشاره به نقش مرکزی ستاد تنظیم بازار استان خاطرنشان کرد: در خصوص تهیه کالاهای اساسی سلسله مراتب رعایت شده و ساز و کار آن با توجه به نیازهای هر منطقه که بعضا ممکن است متفاوت با سایر مناطق باشد، مشخص و با نظارت نهادهای حاکمیتی تدبیر و تعیین شود.

استاندار لرستان با تاکید بر کلیت تصمیم گیری و برنامه ریزی ستاد تنظیم بازار گفت: در این خصوص شهرستان ها نباید راسا تصمیم بگیرند و به منظور صادرات محصولات خود ،حتما با رعایت سلسله مراتب با مرکز استان هماهنگ کنند.

استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به سامانه کنترل قیمت مرغ افزود: معتقدم هر چه چتر دستگاههای نظارتی را بالاتر ببریم مشکلات ما کمتر می شود.

وی افزود: اصطلاحا با بگیر و ببند کاری از پیش نخواهیم برد و لازم است بازار با کنترل و نظارت،روال عادی خود را طی کند.

دکتر زیویار منظور از نظارت را اطلاع از وضعیت تولید کنندگان در جای جای استان و آشنایی با چگونگی کار آنها و شناسایی مشکلات آنان برشمرد و اظهار داشت ؛ نظارت یعنی چتر نگاه مسئولان همه را در بر بگیرد به گونه ای که پیش بینی ها دقیق و تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: ماحصل تصمیمات جلسات تنظیم بازار به گونه ای باشد که تولید محصولات مختلف، توزیع کالاهای اساسی و رسیدگی به موضوع نهاده ها که مرتبط با نبض معاش مردم است مورد رسیدگی قرار گیرند.

استاندار لرستان از تخصیص سهمیه ۵۰ هزار تن برنج وارداتی با نرخ مصوب برای استان لرستان و تخصیص ۱۰۰۰ تن مرغ منجمد بمنظور تنظیم بازار خبر داد که نحوه توزیع آن بصورت کارشناسی توسط دستگاههای نظارتی انجام خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید